XII Niedziela zwykła – 21 czerwca 2026

21 czerwca 2026

 

  • Dziś po Mszach św., przed naszym kościołem, Centrum Wolontariatu prowadzi zbiórkę pieniędzy do puszek na projekt "Domy Nadziei", czyli pomoc osobom wychodzącym z bezdomności. Zachęcamy do włączenia się w tę akcję.

W tym tygodniu:

  • W środę święto Narodzenia Św. Jana Chrzciciela. O 17.30 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy połączona z nabożeństwem czerwcowym. Z racji święta nie będzie Mszy św. w intencjach zbiorowych.
  • W czwartek po Mszy św. wieczornej zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu z rozważaniami o duchowości św. Franciszka z Asyżu patrona roku kościelnego, którą poprowadzi duszpasterstwo młodzieży.
  • Od piątku 26 czerwca, w ramach nabożeństwa czerwcowego, zapraszamy na Nowennę ku czci św. Piotra Jerzego Frassatiego, która przygotuje nas do uroczystości odpustowej w niedzielę 5 lipca.

Przyszła niedziela – 28 czerwca

  • Msze św. o 8.00; 10.00; 12.00; 18.00.
  • Nie będzie Mszy św. o 19.30. Odprawianie Mszy św. o 19.30 wznowimy z początkiem nowego roku akademickiego, czyli w październiku.
  • Różaniec o 9.20.
  • Taca na Seminarium Duchowne.

Inne:

  • Nabożeństwo czerwcowe codziennie o 17.30 (także w niedzielę).
  • Różaniec w czerwcu w dni powszednie o 16.45. W niedziele o 9.20.
  • Sprzątanie kościoła. Dziękujemy mieszkańcom Balladyny 12 za posprzątanie kościoła. W najbliższą sobotę 27 czerwca po Mszy porannej o pomoc w sprzątaniu kościoła prosimy mieszkańców Skierki 1 (klatki I – do X).
  • Zakończyła się nasza parafialna pielgrzymka do Medjugorie. Wraz z grupą parafian mogliśmy odwiedzić nie tylko Sanktuarium Królowej Pokoju w tej hercegowińskiej miejscowości, ale też inne ważne miejsca kultu i kultury w Chorwacji oraz Bośni-Hercegowinie. Modliliśmy się za naszą parafię i w powierzonych nam intencjach. Mamy nadzieję, że ta pielgrzymka nie tylko umocniła naszą wiarę, ale także dała możliwość poznania warunków pracy i życia katolików w krajach bałkańskich.
  • Wkrótce planujemy kolejne pielgrzymki, w tym, najprawdopodobniej, jedną do Afryki, w lutym przyszłego roku. Więcej szczegółów wkrótce.
  • W niedzielę 5 lipca w naszej parafii będziemy przeżywali po raz pierwszy Odpust Parafialny ku czci ŚWIĘTEGO Piotra Jerzego Frassatiego. Przypada on w roku 101 rocznicy śmierci naszego Patrona. Homilie odpustowe wygłosi w tym dniu ks. prałat Tomasz Trafny, pracujący na co dzień w Stolicy Apostolskiej (Watykanie) u boku Ojca Świętego.
  • Serdecznie zapraszamy Wszystkich Parafian i Przyjaciół naszej Parafii na sumę odpustową o godz. 12.00, której będzie przewodniczył Metropolita Lubelski abp Stanisław Budzik. Będzie to Msza dziękczynna za kanonizację naszego Patrona. Po Mszy św. procesja oraz poświęcenie kaplicy w Domu Parafialnym.
  • Odpust parafialny - to szczególny czas łaski i Bożego miłosierdzia. To dzień, w którym każdy wierzący ma okazję doświadczyć w sposób bardzo konkretny łaski Bożej miłości, wyrażającej się w darze odpustu. Daje też okazję jeszcze bliższego poznania patrona parafii i uwielbienia Boga za jego orędownictwo i opiekę. Świętowanie odpustu parafialnego przypomina także o powołaniu do świętości każdego chrześcijanina. Oby nikogo z nas nie zabrakło w tym dniu na Mszy św.
  • Naszym drogim Seniorom przypominamy o zbliżającej się, kolejnej Mszy św. o uświęcenie starości, którą odprawimy w piątek 26 czerwca o godz. 10.00. Po Mszy św. nabożeństwo w intencji seniorów, modlitwy poświęcenia z egzorcyzmem leków, wody, soli, świec, olejów i dewocjonaliów. Intencje do tej Mszy św. można zapisać na kartkach, które są wyłożone w przedsionku kościoła. Wypełnione, wraz z ofiarą, prosimy składać w zakrystii przed Mszą św.
  • Decyzją Metropolity Lubelskiego, ks. Konrad Żyśko, nasz rezydent i duszpasterz akademicki przechodzi do pełnienia funkcji duszpasterskich w parafii Chrystusa Odkupiciela w Chełmie. Ks. Konradowi dziękujemy za lata posługi w naszej parafii, sprawowane tu Msze św., nabożeństwa, prowadzenie Duszpasterstwa Młodych, wygłoszone homilie oraz inne, liczne inicjatywy i działania duszpasterskie. Dziękujemy za to, że przed 9 laty zechciał oficjalnie zasilić grono duszpasterzy naszej parafii. Niech Chrystus, Dobry Pasterz obdarza ks. Konrada potrzebnymi łaskami w dalszym kapłańskim posługiwaniu, a MB z Oropy i św. PJ Frassati wspierają swoim orędownictwem. W najbliższym czasie poinformujemy, kto przybędzie do nas na miejsce ks. Konrada.
  • Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia. Dziękujemy wszystkim, którzy modlitwą, pracą i darami materialnymi wspierają funkcjonowanie naszej parafii. 

 

Nie upadek jest rzeczą najgorszą, lecz to, że ktoś po upadku leży i nie wstaje, trwa w złości i słabości swej woli pokrywa myślami zwątpienia.

św. Jan Chryzostom

 


Używamy plików cookies Ta witryna korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności i plików Cookies .
Korzystanie z niniejszej witryny internetowej bez zmiany ustawień jest równoznaczne ze zgodą użytkownika na stosowanie plików Cookies. Zrozumiałem i akceptuję.
104 0.08442497253418