Dzisiaj:
- Ofiary składane dziś na tacę są przeznaczone na inwestycje parafialne. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom za okazane wsparcie.
- Po Mszy św. o 12.00 spotkanie dla dzieci komunijnych ich rodziców;
- Od dziś wznawiamy sprawowanie niedzielnych akademickich Mszy św. o 19.30.
W tym tygodniu:
- W poniedziałek obchodzimy wspomnienie liturgiczne Najświętszej Maryi Panny Różańcowej.
- W środę o 17.30 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a potem Msza św. w intencjach zbiorowych.
- We czwartek po Mszy wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy do godz. 20.00.
- W sobotę 12 października ofiary zbierane na tacę we wszystkich kościołach Polski będą przeznaczone na potrzeby Stolicy Apostolskiej.
Przyszła niedziela – 13 października
- Niedziela Papieska, dzień wdzięczności za pontyfikat św. Jana Pawła II i okazja do modlitwy w intencji obecnego Ojca Świętego – Franciszka.
- Z okazji Dnia Papieskiego za tydzień będziemy rozprowadzali Kremówki papieskie, które są cegiełką wsparcia finansowego Spotkania Młodych Archidiecezji Lubelskiej. Świeże ciastka w niedzielę nad ranem przyjeżdżają do Lublina z Wadowic i trafią do nas w cenie 8zł. Serdecznie zachęcamy do wsparcia SMAL-u.
- Przyszła niedziela to także Dzień fatimski. Różaniec fatimski o 17.20 w zależności od pogody będzie odprawiony na zewnątrz bądź w kościele.
- Msze św. o 8.00, 10.00, 12.00 i 18.00 i 19.30
- Ofiary składane na tacę przeznaczymy na utrzymanie Seminarium Duchownego.
Inne:
- Trwają październikowe nabożeństwa różańcowe, które odprawiamy codziennie o 17.20. Do tej modlitwy zapraszamy wszystkich parafian: dzieci, dorosłych, seniorów. Dzieci otrzymują kartki pocztowe, na których zbierają pieczątki za uczestnictwo w różańcu, na koniec miesiąca otrzymają słodką nagrodę o wielkości zgodnej z obecnością na nabożeństwach.
- Duszpasterstwo Mężczyzn i Rycerze Kolumba zapraszają na męski wyjazd do Sanktuarium Matki Bożej Królowej Polski na Jasną Górę w najbliższą sobotę 12 października. Będziemy wypraszać u Jasnogórskiej Pani potrzebne łaski dla mężczyzn i ich rodzin. Koszt 200 zł. Dotychczas zgłosiło się 15 mężczyzn. Mamy jeszcze kilka ostatnich wolnych miejsc. Zapisy w zakrystii.
- Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia. Dziękujemy wszystkim, którzy modlitwą, pracą i darami materialnymi wspierają funkcjonowanie naszej parafii.
- W związku z nabożeństwami różańcowymi kancelaria parafialna we wtorki i czwartki jest czynna po wieczornej mszy św. do godz. 19.30. W środy od 8.00 do 9.00. Podobnie będzie również w listopadzie;
- Koperty z kartkami wypominkowymi w większości dotarły do skrzynek naszych parafian. Do kilku ostatnich bloków dotrą na początku nowego tygodnia. Prosimy o ich czytelne wypełnienie i przynoszenie do zakrystii lub kancelarii. Naszych drogich zmarłych będziemy polecać Miłosierdziu Bożemu i modlitwie Kościoła przez cały miesiąc listopad, zgodnie ze znanym i wypracowanym przez lata harmonogramem. Dziękujemy za składane przy tej okazji zgodnie z tradycja ofiary;
- Członkowie chóru parafialnego zapraszają do dołączenia do grupy wszystkich, którym bliska jest muzyka liturgiczna. Spotkanie organizacyjne odbędzie się w najbliższą środę 9.10 po Mszy św. wieczorowej. Więcej informacji u Pana Organisty.
- Dziękujemy mieszkańcom Wileńskiej 11 za pomoc przy sprzątaniu kościoła. Najbliższe sprzątanie będzie w sobotę 12 października. O pomoc prosimy mieszkańców Wileńskiej 15.
- Pamietajmy dziś w modlitwie o bp. Arturze Mizińskim, z okazji jego imienin.
- Dziś przypada również 17 rocznica śmierci Luciany Frassati-Gawrońskiej, siostryu naszego Błogosławionego Patrona.