Dzisiaj:
Po każdej Mszy św. poświęcamy samochody. Z tej racji jest prowadzona zbiórka ofiar od kierowców na pomoc misjonarzom - w ramach akcji „MIVA Polska”.
Poświęcenie pojazdów będzie możliwe także 25 lipca (czwartek) po Mszy wieczornej.
W tym tygodniu:.
- W poniedziałek przypada święto św. Marii Magdaleny.
- We wtorek – święto św. Brygidy – patronki Europy.
- We środę wspomnienie św. Kingi. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy o 17.30, a następnie zbiorowa wotywna Msza św. o MB. Intencje należy zapisywać na żółtych kartkach wyłożonych na klęczniku przy zakrystii.
- W czwartek święto św. Jakuba Apostoła i wspomnienie św. Krzysztofa, męczennika. Po Mszy wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu w milczeniu – do godz. 20.00.
- W piątek wspomnienie św. Joachima i Anny – rodziców NMP.
Inne:
Przyszła niedziela /28 lipca/ to IV Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych.
Jak pisze papież Franciszek w specjalnym orędziu skierowanym na ten dzień: „W dniu im poświęconym, nie omieszkajmy okazać czułości dziadkom i starszym z naszych rodzin, odwiedźmy tych, którzy są zniechęceni i nie mają już nadziei, że inna przyszłość byłaby możliwa. Przeciwstawmy postawie egoistycznej, prowadzącej do zniechęcenia i samotności, otwarte serce i radosną twarz tych, którzy mają odwagę powiedzieć „Nie opuszczę cię!”.
- Różaniec w wakacje o 17.20; w każdą niedzielę o 9.20.
- Dziękujemy mieszkańcom Skierki 3 za pomoc przy sprzątaniu kościoła. Najbliższe sprzątanie będzie w sobotę 27 lipca. O pomoc prosimy mieszkańców Skierki 5.
- Pielgrzymka do bł. Rodziny Ulmów 30 VIII 2024. W programie: przejazd do Dzwoli i modlitwa na cmentarzu przy grobie śp. ks. Leszka Szuby, wizyta Muzeum w Łańcucie; przejazd do Markowej – zwiedzanie Muzeum bł. Rodziny Ulmów. Koszt z wyżywieniem i ubezpieczeniem – 200 zł. Zapisy w zakrystii.
- Intencje mszalne. Zapraszamy do rezerwowania terminów Mszy św. i zamawiania intencji.
- Na terenie naszego osiedla dokonywana jest wymiana wodomierzy. Stare otrzymują dotychczasowi użytkownicy. Ponieważ korpus wykonany jest z mosiądzu chętnie przyjmiemy taki używany wodomierz. Uzyskany z nich mosiądz posłuży do wykonania kolejnych elementów wyposażenia naszego kościoła. Zużyte wodomierze, i inne nieużywane przedmioty mosiężne można przynosić do zakrystii.
- Na zewnątrz kościoła jest już ustawiona kapliczka MB z Oropy. Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które składały i składają ofiary na jej budowę i wykończenie. W kolejnych tygodniach – w miarę możliwości finansowych zostanie wykonane oświetlenie i otoczenie. Poświęcenie kapliczki planujemy 22 sierpnia, w kolejną rocznicę poświęcenia naszego kościoła. Bardzo prosimy, by nie stawiać kwiatów wewnątrz kapliczki!
- Msze św. w dni powszednie. Zapraszamy wszystkich do udziału w Mszach św. sprawowanych w naszym kościele także w dni powszednie – o 7.00 i 18.00.
- Solenizantom i Jubilatom składamy najserdeczniejsze życzenia. Dziękujemy wszystkim, którzy modlitwą, pracą i darami materialnymi wspierają funkcjonowanie naszej parafii.