Najnowsze informacje:
Biskupi zgromadzeni na 389. Zebraniu Plenarnym Konferencji Episkopatu Polski w Kalwarii Zebrzydowskiej podjęli jednogłośną decyzję o zniesieniu dyspens od uczestnictwa w niedzielnej Mszy świętej oraz w święta nakazane.
Z dniem 20 czerwca 2021 r. dyspensy zostaną zniesione jednocześnie we wszystkich diecezjach, w których do tej pory obowiązywały w związku z pandemią Covid-19.
Świętami nakazanymi w Polsce poza niedzielami są: uroczystość Narodzenia Pańskiego (25 grudnia); uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki (1 stycznia); uroczystość Objawienia Pańskiego (6 stycznia); uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało); uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny (15 sierpnia) i uroczystość Wszystkich Świętych (1 listopada).
Uprzejmie przypominamy, że w związku ze stanem epidemii w kościele obowiązują zasady sanitarne:
a) obowiązek zasłaiania ust i nosa,
b) zachowanie dystansu od innych osób - min. 1,5 metra (także na terenie kościelnym),
c) dezynfekcja rąk.
++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
WIADOMOŚCI ARCHIWALNE:
Aktualny harmonogram mszy niedzielnych:
8.00; 10.00; 12.00; 18.00; 19.30
do odwołania ponadto: 7.00 i 11.00
Pierwszy etap przygotowań do poświęcenia kościoła
Pierwszym aktem naszego duchowego przygotowania do tego wydarzenia jest zaproszenie wszystkich parafian do odmawiania jeden raz, w dowolnym czasie modlitwy „Pod Twoją obronę…” w intencji naszej wspólnoty parafialnej. Módlmy się za siebie nawzajem!